Eszközök

Csak minőségi eszközök

A technika előrehaladtával nagyon sok új gyártó jelent meg a piacon és ezzel olyan megszámlálhatatlan termékkel árasztotta el a piacot, hogy ezek között nagyon nehéz kiigazodni. 

Az általam beépített eszközök csak kipróbált több évet tesztelt típusok, melyek már bizonyították megbízhatóságukat.

Nem kell egy érzékelőnek 30.000 Ft-ba kerülnie, hogy jól működjön ha van 10.000 Ft-ért is olyan ami éveken át szolgáltatja az adatokat nekünk hiba nélkül. 

Wifi

A Wifi-n, vagyis vezeték nélkül csatlakozó eszközök vannak a legtöbben. Ezeket mindenki ismeri. Nagy hatósugárral rendelkeznek. Nagyon az eszköz támogatottság.

Zigbee

A Zigbee technológia kevésbbé ismert a Wifi vagy bluetooth-hoz képest. Az okos otthonok terén nagyon népszerű megbízhatósága és alacsony energiafelhasználása miatt, egy eszköz akár 2 évig is üzemel 1 elemmel.

Vezeték

A vezetéken való eszközök bekötése a hálózatba még mindig nagyon nészerű, nem véletlen, mert itt nagyon kevés a zavaró tényező és nagyon magas megbízhatósággal rendelkezik.

Használt eszközök

Ha lakásban van is már egy router, érdemes egy másikat beüzemelni, hogy ez a két eszköz ne zavarja egymást, így a saját hálózat nem borul fel, az okos eszközök kapnak egy dedikált Wifi AP-t és saját IP tartományt.

Fontos tudni, hogy a legtöbb okos eszköz nem 5G képes, mivel itt nem szempont a nagy sebesség. Ezért ahol 5G, 6G, vagy vegyes hálózatok vannak ott nem fognak megfelelően működni, ezért is szükséges külön Wifi nekik. 

Kizárólag Cisco és Linksys routerekkel dolgozunk, Ezek a routerek egyáltalán nem drágábbak, mint egy TP-link vagy Asus, de sokkal megbízhatóbbak. 

Ez a lelke az egész házunknak és rendszerünknek, mégis fontos az megjelenése is. Nem állíthatunk be egy olyan gépet ami tönkreteszi az összképet és egész nap a nappaliban zúg. Ezért olyan vékonyklienseket használunk, melyek hűtése úgy van kialakítva, hogy nincs benne mozgó alkatrész. Mérete is alig nagyobb, mint egy router vagy Set Box, melyet a TV-hez kapunk a szolgáltatótól. 

Mindemellett fontos, hogy az eszköz rendkívül takarékos,  15w körül fogyaszt, így a lakás villanyszámláját sem terheli meg. 

A Sonoff termékei igen kedveltek és elterjedtek idahaza, nem is csoda hiszen egy régóta a piacon lévő márkáról beszélünk akik stabil és hosszú távon használható termékeket tudnak nekünk felmutatni.

Az általuk kínált termékek között megtalálhatók kapcsolók, konnektorok, érzékelők, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy távolról vezéreljék és automatizálják otthonuk különböző aspektusait. 

Shelly néhány éve robbant be a köztudatba és azóta is rendületlenül tör előre. Termékeivel kiváló minőségű és kifinomult technológiát kínál a felhasználóknak.

A Shelly termékpaletta széles skáláját kínálja, ideértve az okosreléket, okoskapcsolókat, okoskonnektorokat és okosmegfigyelő eszközöket. A Shelly eszközök számos előnnyel járnak, például energiamegtakarítás, kényelmes távoli vezérlés és integráció más okos otthoni rendszerekkel. A Shelly nagy hangsúlyt fektet az energiatakarékosságra és környezetvédelemre.  Összességében a Shelly márkát megbízhatósága és innovációja teszi vonzóvá azok számára, akik a korszerű okos otthoni megoldásokat keresik.

BlitzWolf egy népszerű elektronikai márkát képvisel, amely széleskörű fogyasztói elektronikai termékeket kínál. Korábban mobiltelefonokoz gyártotak elektronikai kiegészítőket, töltőket, Powerbankokat, kábeleket. Az utóbbi időben elkezdtek kacsingatni az okosotthonok piaca felé és minőségi okoskonnektorokat gyártanak. 

A márka népszerűségét növeli a megfizethető árak és a megbízhatóság

A fent említett termékeken kívül még több más cég termékeit is használjuk, most csak a legnépszerűbbeket emeltük ki.

Ha ügyfél ragaszkodik egy bizonyos márkához akkor azt is be tudjuk szerezni és beépíteni.

Ha korábban az adott cég termékével volt tapasztalatunk akkor azt megosztjuk a megrendelőnkkel, így tud megfontolt döntést hozni.

Gyakori kérdések

A legtöbb esetben sajnos nem. Az okos eszközök 2,4 GHZ-en kommunikálnak, ezzel ellentétben a szolgáltatótól kapott routerek általbáan 5 GHZ és 2,4GHZ vegyesen. Ez sajnos nem alkalmas a legtöbb eszközhöz. 

Ebben az esetben hangvezérléssel és mobiltelefonnal nem lehet vezérelni, de a kapcsolóval ugyan úgy működik és a belső hálózaton lévő eszközök is elérhetőek. 

A szervert, általában a router közleébe érdemes helyezni, hogy az egész lakást lefedje. Mivel egy esztétikus szerkezetről van szó, könnyen beleolvad a lakás képébe. 

Sok esetben igen nagy kertről van szó, ilyenkor jelerősítőt szoktunk berakni, mellyel stabil hálózatot tudunk elérni akár a 50 méterre lévő kéret végében is. 

A legtöbb esetben nem jár bontással, de ez nagyban befolyásolja, hogy a mik az igények és milyen eszközöket szeretnénk beépíteni. Ennek megállaptására személyes felmérés szükséges. 

Keressen fel és okosítsuk fel együtt otthonát