Világítás

vilagitas

Fényt viszünk a hétköznapokba

A világítással nagyon tudja növelni a konfortérzetet. Hiszen egy szépen megvilágított tér melegséget és biztonságot sugall. Az okosotthon világításanak kialakítása a lekisebb átalakítással jár. Meghagyjuk a régi kapcsolókat és így ezek mögé építjük be a vezérlő elektronikát. 

Automatizmusok

Napszakhoz kötött automatizmusok, melyek éjjeli fényeket kapcsolják vagy csak hangulat világítást csinálnak esetére.

Felület

A világítás mobiltelefonról vagy számítógépről vezérelhető, de hangvezérléssel is tudjuk kapcsolni. A ház alaprajzát megtervezve is láthatjuk, melyik helyiségekben van felkapcsolva a világítás.

Testreszabás

Teljesen a megrendelő igényeire és életritmusára tudjuk szabni a világítás működését.

Néhány példa az automatizmusokra

Biztos mindenkivel előfordult már, ha otthonról elment nem volt benne biztos, hogy minden szobában lekapcsolat-e a villanyt. Ez egy okos otthonnál nem fordul elő, mert kialakítunk egy kapcsolót a bejáratnál amit ha megnyom az utolsó távozó akkor az össszes villanyt lekapcsolja a lakásban. 

Nagy bevásárlásról vagy csak gyerekkel a nyakunkban érkezünk haza, és tele a kezünk az akkor vásárolt játékokkal. Amint belépünk a lakásban kiadjuk a parancsot és Alexa felkapcsolja azokat a villanyokat ahova beléptünk.

Itthon is egyre nagyobb hagyomány, hogy karácsonykor feldíszítik az egész házat és minden ragyog. Ezt könnyen lehet automatizálni, így nem kell időzítős konnektorokkal bajlódni, mert az okosotthon mindig a naplementéhez igazítja a világítás felkapcsolását.

Ha az éjszaka folyamán kimegyünk WC-re akkor nem kell mindenhol felkapcsolni a világítást és ezzel kitörölni a szemünkből az álomot. Mert az okos otthonunk tudja, hogy éjszaka van, így csak azt a led csíkot világítja meg nekünk ami éppen elég, hogy ne essünk orra.

Ha van kisállat a lakásban akkor azoknak a világítását, is be tudjuk kötni az okosotthonba, így bennük is kialakul a napi rutni.

Ha popcornnal és chips-el megpakolva ülünk le a TV elé eset és már bekuckoztunk a takaró alá a kedvenc sorozatunkat várva, általában akkor jut az emberek eszébe, hogy nem kapcsolta le a villanyt. Erre jó az okosotthon, hogy ha bekapcsoljuk a TV-t rá 1 percre amikor már mindenki elfoglalta a helyét, lekapcsolja a nappaliban a villanyt. 

Szerelés lépései

Felmérés

Meg kell vizsgálni, hogy a vezérlő egységeket hova lehet elhelyezni. Általában a kötődobozkban szokott hely lenni, de vannak esetek, amikor a meglévő dobozt mélyiteni kell vagy új helyet kell kialakítani.

Vezetékelés

Általában kevés helyen van előre kialakítva a vezetékelés az új technológiáknak megfelelően. De szerencsére csak 1 maximum 2 kábelt kell behúzni a megfeleő működéshez. Ezeke a meglévő csatornákban el szoktak férni.

Világítás és a kapcsolók bekötése

Ha már behúztuk a megfeleő kábeleket és meg lett határozva a vezérlő helye, akkor az egészet össze kell hangolni és bekötni a központi rendszerbe.

Felprogramozás

Amikor már minden működik és leteszteltük. Elhelyezzük az új világítást az okosotthon felületén, így felekrül az alaprajzra és a kapcsolók közé is.

Gyakori kérdések

Igen, bármilyen világítást tudunk okosítani. Legyen az energiatakarékos, hagyományos, LED, neon vagy ledszalag. 

Ebben az esetben hangvezérléssel és mobiltelefonnal nem lehet vezérelni, de a kapcsolóval ugyan úgy kapcsolható ahogy eddig. 

Igen, sőt javasolni is szoktuk ezek használatát, mert sokkal praktikusabbak és olcsóbbak, mint minden helyiségbe új kapcsolót bekötni.

Nem, de javasolt, hogy legyen a kényelem miatt. 

A legtöbb esetben nem jár bontással, de ez nagyban befolyásolja, hogy a kötődobozokban mennyi hely van. Csak helysziní felméréssel lehet megmondani pontosan.

Keressen fel és okosítsuk fel együtt otthonát